Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 24 лютого


25.02.2021 17:25

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 24.02.2021

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

Рефінансування зі зниженням ставок

Коментар щодо результатів аукціону

 

Учора Міністерство фінансів не тільки рефінансувало більшу частину погашень, але ще й знизило відсоткові ставки за усіма розміщеними паперами. 

Більш ніж чотирикратна перепідписка на піврічні облігації призвела до падіння обидвох ставок: середньозваженої – на 69 б.п., а відсікання – одразу на 110. Обидві зупинилися на позначці 9.2%, що за рівнем відсікання лише на 5 б.п. вище ніж за 3-місячними ОВДП тиждень тому.

 

 

А от за більш тривалими термінами обігу зниження ставок було менш активним. За річними та 16-місячними ОВДП Мінфін збільшив обмеження обсягу розміщення на 0.5 млрд грн, до 1.5 та 2 млрд і це дещо стримало просідання ставок. Хоча попит переважав пропозицію більш ніж удвічі за річними та майже удвічі за 16-місячними інструментами. Тому за ними зменшення ставок теж було, але рівні відсіканння знизилися на 20 та 30 б.п. відповідно. 

Найцікавіше відбувалися торги за дворічними та трирічними паперами, де ставки відсікання пішли вниз і без обмежень на обсяг – на 10 б.п., до 11.6% та 12.05% відповідно. При цьому, за дворічними паперами Мінфін відхилив лише три заявки, а за трирічними – задовольнив увесь попит. 

Не оминуло зниження ставок і валютні ОВДП. Хоч за ними емітент теж обмежив обсяг розміщення, попит був ще меншим – $128 млн проти $200 млн, запропонованих до розміщення. Але і тут три невеличких заявки були відхилені.

Таке рішення дозволило знизити ставки на 10 б.п., до 3.7% у порівнянні з розміщенням цього випуску облігацій місяць тому. 

Таким чином, за гривневим боргом Міністерство фінансів рефінансувало понад 70% погашень, що припадають на сьогодні. І загалом, якби Мінфін не встановлював обмеження, то міг би залучити значно більше і рефінансувати всі виплати повністю. 

Але прийняті рішення укотре демонструють наявність на бюджетних рахунках достатніх обсягів коштів для боргових виплат і небажання Мінфіну залучати грошовий ресурс на короткий термін.

 

      

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua
Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на research@icu.ua.       
--------
УВАГА!  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.